BILTEN / Urnik prireditve kasaških dirk KK Komenda, 28. 4. 2024

Bilten je pripravila Maša Habjan

V nedeljo, 28. aprila 2024 Konjeniški klub Komenda za svoje člane organizira uradno trening tekmo, Jožefove dirke.
Vse dirke bodo na distanci 2100 metrov.

Prva točka se bo pričela ob 13. uri, predstavili pa se bodo tudi naši najmlajši člani v dirki ponijev.
Vsi vozniki morajo voziti v popolni tekmovalni opremi (dres, čelada, zaščitni jopič), sulky pa po izbiri.

Že četrte Jožefove dirke so dokaz, da so se »prijele«. Tisti skromni začetki izpred 3 let so danes prerasli v pravi kasaški praznik v Komendi, saj nastopa na, po vodni ujmi saniranem domačem hipodromu, več konj, kot na že izvedenih prvih dveh uradnih kasaških prireditvah v Ljutomeru in Šentjerneju. Več kot očitno je, da so tako lastniki, rejci, trenerji in vozniki, pripoznali vrednost Jožefovih dirk kot prikaz pripravljalnega dela trenerjev s konji pred uradnim začetkom kasaške sezone. Letos se je termin Jožefovih dirk sicer zamaknil zaradi organizacije spomladanskega sejma. So pa dirke prav tako posvečene sv. Jožefu, le da so bližje sv. Jožefu – delavcu, ki goduje 1. maja. Vsem lastnikom, rejcem, trenerjem, voznikom in vsem drugim članom Konjeniškega kluba Komenda želim obilo veselih trenutkov, strastnih navijanj, poštenih voženj in pristnih prijateljskih odnosov. Prijateljstvo je namreč edino pravo vezivo odnosov med člani kasaške družine, zaradi katerega lahko še pričakujemo rast, razvoj in napredek Konjeniškega kluba Komenda in celotne slovenske kasaške družine.
P. S.
Kot predsednik kluba pa seveda apeliram in pričakujem od vseh, da se bodo danes nastopajoči konji kar največkrat pojavili na slovenskih hipodromih, kjer bodo uspešno, o tem sem globoko prepričan, zastopali barve Konjeniškega kluba Komenda.

Vse dobro Vam želim!
Predsednik kluba dr. Marjan Sedej
V Komendi, 28. 4. 2024

Vodja prireditve: Janez Štremfelj
Delegat prireditve: Boris Slavič
Sodnik prireditve: Jože Jenko

Po zaključku prireditve bo sledilo druženje.
Vljudno vabljeni!