V nedeljo, 28.4.2024 so se na hipodromu v Komendi odvile že četrte Jožefove dirke. Prijetno in sončno vreme je privabilo na tekmovalno prizorišče večje število gledalcev, ki so resnično uživali v čudovitih predstavah najboljših kasaških konj, ki zastopajo barve Konjeniškega kluba Komenda. Več kot očitno je, da so Jožefove dirke, ob skromnih začetkih izpred štirih let,  prerasle v pravi kasaški praznik v Komendi. Domači rejci, lastniki, trenerji in vozniki pripoznavajo vrednost teh dirk kot prikaz dobrega pripravljalnega dela trenerjev s konji pred uradnim začetkom kasaške sezone. Letos se je termin Jožefovih dirk sicer zamaknil zaradi organizacije Spomladanskega kmetijsko obrtnega sejma Komenda 2024, so pa bile prav tako posvečene sv. Jožefu, le da so bile organizirane bližje sv. Jožefu – delavcu, ki goduje 1.maja.

Po zaključku tekmovanja je bilo organizirano prijetno druženje članov Konjeniškega kluba Komenda. Ob pogostitvi so se udeleženci tekmovanja razgovorili o problematiki kasaškega športa, rešitvah in ukrepih za dvig kasaškega športa ter tudi na ta način utrjevali prijateljstvo med seboj, saj je prijateljstvo edino pravo vezivo odnosov med člani kasaške družine. Ne samo v Komendi, ampak v celotnem kasaškem športu Slovenije.