Praznik Konjeniškega kluba Komenda

60 let konjeništva in 20 let sejmov v Komendi

V Komendi je minulo soboto in nedeljo, 27. in 28. junija, Konjeniški klub slovesno obeležil 60-letnico konjeništva in delovanja kluba ter 20-letnico organiziranja spomladanskih in jesenskih kmetijskih sejmov.

Bilo je slovesno in prijetno druženje z obujanjem spominov na bogata dogajanja in delo v minulih desetletjih, trajalo pa je tja v polnoč. V nedeljo popoldne pa je bila v Komendi velika kasaška prireditev s kar osmimi spominskimi dirkami in na koncu še z dirko kmečkih dvovpreg. Za številne dosežene uspehe je s člani zaslužen Lojze Lah, ki klub kot predsednik, in pred tem tri leta podpredsednik, vodi že več kot 40 let. Klub je pod njegovim vodstvom dobil nove hleve, po tekmovalnih rezultatih je že kar nekaj let drugi najboljši klubi v Sloveniji.

Letos so na 12 tisoč kvadratnih metrih pridobili urejen razstavni prostor za spomladanski in jesenski sejem (vsak traja tri dni z okrog 500 razstavljavci), ki ju obišče okrog 140.000 obiskovalcev iz Slovenije in tujine.

A. Žalar